Asus GTX950-OC-2GD5 90YV08V2-M0NA00

Ok.

• , zakoupeno v ExaSoft.cz

• Výborný poměr cena výkon
    • Výborný poměr spotřeba výkon
    • Zapařím si na tom nové hry na slušně nastavenou kvalitu.
    • Nenašel jsem nic.

Doporučuji všem, kdo nemáte moc peněz a přesto chcete pařit hry.

Grafický čip
GeForce GTX 950

ASUS GTX950-OC-2GD5 Jádro čipu: NVIDIA GeForce GTX 950 Takt jádra: 1076 MHz (1253 v boost režimu) Takt paměti: 6610 MHz - 128bit Velikost paměti: 2048 MB GDDR5 Typ sběrnice: PCI Express 3.0 Konektory: DVI-I, HDMI, DisplayPort Rozměry: 210 x 113 x 40 mm Napájení: 1 x 6-pin Podporované technologie Microsoft DirectX 12 Podpora OpenGL 4.5 NVIDIA Surround technologie NVIDIA SLI 2-way NVIDIA GSYNC Ready NVIDIA GPU Boost 2.0 Podpora HDCP

• Grafická karta Asus GTX950-OC-2GD5 je jedním z nejlepších modelů ve své třídě a vyniká skvělým poměrem ceny a výkonu. Pr...

Zobrazit celou recenzi na www.cena-vykon.cz

• Dostačující výkon
    • výhodná cena

Dostačující výkon za super cenu

• Ok.

Ok.

• , zakoupeno v ExaSoft.cz

• Výborný poměr cena výkon
    • Výborný poměr spotřeba výkon
    • Zapařím si na tom nové hry na slušně nastavenou kvalitu.
    • Nenašel jsem nic.

Doporučuji všem, kdo nemáte moc peněz a přesto chcete pařit hry.

• Výkon
    • vzhled
    • funkce 3d vision
    • 15denní premium účet na hru word of warship
    • celkem malá
    • nízká spotřeba
    • malá hlučnost
    • má jen jeden DVI port, stará karta měla dva
    • Mohla by být levnější.

Tuto grafickou kartu jsem si vybral do mé staré sestavy jako náhradu za HD 5750,abych si mohl opět užívat nejnovější hry na plné detaily. Měl jsem obavu, aby jí můj již 6 let starý procesor Phenom II x4 955BE nebrzdil, přesto že ho mám přetaktovaný na 3,8Ghz. Po dlouhém váhání jsem ji zakoupil. Mohu říci, že ve většině her, které jsem zatím s touto grafikou zkoušel ( GTA V, Mad max, Wither 3, Mafia 2, Crysis 3, Far cry4, Grid 2) ji procesor nebrzdí. Pouze u her War thunder a Dying light je procesor trochu brzdou.
    Dále jsem zkoušel funkci 3d vision na hře Dirt rally a je to opravdu pěkný zážitek s volantem na velké TV.
    O proti staré grafické kartě HD 5750 je nárůst výkonu asi 250%. Kartu mohu doporučit.
    Co se týče průměrnych FPS v jednotlivých hrách ve full hd rozlišení a na maximální nebo téměř max. detaily:
    GTA V cca 37
    Základní deska: ASUS M4A87TD EVO
    Paměť: Kingston HyperX blu 4x2GB 1600MHz
    Zdroj: Saga II 500w

• , zakoupeno v Mironet.cz

• grafika s vynikajícím poměrem cena/výkon

super

• , zakoupeno v Alza.cz

• Výkon ok za dobrou cenu
    • 2x dvi + 1x hdmi (pro mě bylo primární toto) + display port
    • S dvěma větráčky je karta hlučnější, když se začnou hodně točit

Potřeboval jsem náhradu za svou starou GTX660, na které půl roku před koncem záruky odešlo ovládání větráčku (aktivoval se pouze na 100% v momentě, kdy karta odpojila user control z důvodu přehřívání, jinak se nikdy nezačal točit, ani při zvyšování teploty karty ani při nastavení otáček přes afterburner).

Tudíž jsem potřeboval srovnatelný výkon a 2x dvi + 1 hdmi výstupy, abych mohl připojit bez problémů monitory.

Výměna vadné karty za funkční proběhla bez problémů, nová karta funguje zcela v pohodě, instalace byla snadná jako vzít dítěti lízatko.

• výkon jednoznačně super už v základu, bez problému běží 1500mhz v turbu, a 7.5Ghz na paměti.
    • hry na plno ve FHD takže super
    • teplota OC max 70C v klidu 28
    • možná jen 2Gb paměti ale to není taková tragédie pokud nehrajete zrovna GTA5 nebo Shadow of Mordor ta požaduje 6Gb

chtěl jsem nvidi z řady 900, a uvažoval jsem nad 950 nebo 960, po dlouhém váhání čtení recenzí jsem měl jasno, 960 byla za ty peníze výkonější v reálu o 5-8fps, po přetaktování 950 bylo jasné že ji hravě dotáhne. případně uvažuji o koupi druhé a dorovnat se na 970 :)
    chlazení je super a tíché. což nemá chybu, teploty se i po přetaktování drží okolo 70 stupnů což je úžasný.
    spotřeba se drží okolo 110W po přetaktování.
    trošku mě ruší ledka na indikaci zapojení přídavného napájení která svítí červeně pokud není zapojen 6pin, to se dá pochopit, ale po zapojení svití neustále bílá led dioda :D a to nechápu.

• Neočekával jsem, že to bude taková suprová grafika. Vše bez problémů.
    • Nic.

Za ty peníze bomba,hraji na tom vše a mám to vytažený na max. Za ty peníze nic lepšího nekoupíte.Všem doporučuji.

• , zakoupeno v CZC.cz

• Velmi tichá opravdu nejde slyšet.
    • Převádí zvuk po HDMI.
    • Filmy FullHD pecka

Grafickou kartu jsem vybral na doporučení v recenzých.A také z důvodu ceny či akce původně jsem chtěl GTX750Ti OC ale tahle byla za cenu 3577kč i z dopravou takže jsem neváhal.Grafika nejde opravdu slyšet je neslyšitelná ani když jsem testoval stabilitu pc teplota 70st. ot 2300/min a fakt jsem ji neslyšel.Mám ji převážne na multimédia Filmy ve FullHD zvládá uplně peckove i 4K videa obraz opravdu jak křištál.Zvuk jde zapnout či vypnout přes HDMI.Kvalita zpracování je výborná.dva malé ventilátorky s bílím krytem vypadají moc hezky.takže doporučuji.