Asus R9390-DC2-8GD5 od 12 061 Kč - Heureka.cz

Asus R9390-DC2-8GD5

Popis produktu

Parametry produktu

Rozhraní
PCI Express x16 3.0
Výrobce grafického čipu
AMD
Grafický čip
Radeon R9 390
Frekvence jádra
1000 MHz
Velikost grafické paměti
8 GB
Typ grafické paměti
GDDR5
Šířka paměťové sběrnice
512 bit
DirectX
12
Typ chladiče
aktivní

Parametry produktu

Rozhraní
PCI Express x16 3.0
Výrobce grafického čipu
AMD
Grafický čip
Radeon R9 390
Frekvence jádra
1000 MHz
Velikost grafické paměti
8 GB
Typ grafické paměti
GDDR5
Šířka paměťové sběrnice
512 bit
DirectX
12
Typ chladiče
aktivní

Popis produktu

Extra výkonná herní grafická karta vybavená čipem AMD Radeon R9 390, frekvence jádra 1000MHz, 8GB GDDR5 paměti na frekvenci 6000MHz efektivně, 512bit sběrnice, 2560 výpočetních jednotek; technologie: DirectX 12, Vulkan, AMD CrossFireX, AMD FreeSync; AMD HD3D, AMD Eyefinity; konektory: 2x DVI + HDMI + DisplayPort; kvalitní systém chlazení DirectCU II a DIGI + VRM optimalizované napájení. Asus R9390-DC2-8GD5

Společnost ASUS uvádí na trh novou herní grafiku řady R9 s označením 390. Jedná se o extra výkonnou kartu s postavenou na moderním čipu Grenada, který posouvá evoluční kartu jednoznačně kupředu. Grafický čip AMD Radeon R9 390 je vyráběn novým 28nm výrobním procesem. Jádro je podobné jako 40nm, nicméně do nového se integrovalo více tranzistorů a obvodů. Díky podobné velikosti je i spotřeba víceméně stejná. Přítomná je u této karty technologie AMD FreeSync, která zajistí kvalitní hraní při vysoké snímkové frekvenci na rozlišení až 1440p a pokročilé Vulkan ovladače.

Kvalitní chlazení a DIGI + VRM optimalizované napájení

Tento model je vybaven výkonným systémem chlazení DirectCU II, representované trubičkám s průměrem 10mm, které zvyšují účinnost až o 20% a až 3x snižují výslednou hlučnost. Díky tomu bylo docíleno snížení výsledného hluku karty a dlouhé životnosti instalovaných součástek. Použity byly velmi kvalitní součástky doplněné o DIGI + VRM optimalizované napájení. To zajišťuje velmi efektivní provoz a zvyšuje energetickou účinnost až o 15%. Prodloužena byla i průměrná životnost až 2,5x oproti odhadům.

AMD Eyefinity

Technologie AMD Eyefinity podporuje možnost zobrazení obrazu na více monitorů současně, dle modelu karty až šest. Maximalizuje tím Vaše zorné pole, ať už při hraní her, tak i při práci. Pokud poskládáte monitory v horizontální poloze, získáte neuvěřitelný obraz s vysokými zornými úhly, které využijete například při hrách, jako jsou letecké simulátory nebo automobilové závody. Tuto skvělou funkci využijete i při hraní akčních stříleček, kde budete vždy oproti Vašim spoluhráčům v předstihu, protože uvidíte více než oni. Své uplatnění AMD Eyefinity najde také u uživatelů, kteří chtějí využít své PC na maximum. Například brouzdat po internetu a zároveň mít puštěný film nebo zkrátka používat více oken najednou.

Technologie AMD HD3D

Technologie AMD HD3D vám umožní vychutnat si nejúžasnější možný zážitek - plnou podporu stereoskopického obrazu 3D s vysokým rozlišením. Tato metoda ukazuje dvojrozměrný obraz (filmy, hry, fotografie) ve formátu, který s pomocí kompatibilních obrazovek 3D, brýlí a softwaru navozuje iluzi trojrozměrného prostoru.

Podpora DirectX 12

Tato karta obsahuje rozhraní DirectX 12, které umožňuje vykreslovat poutavé 3D vizuály, doplněné o ohromující zvukové efekty. Díky těmto vlastnostem budou vaše hry naplněny nepředstavitelným množstvím detailů a budou tak daleko reálnější než dříve.

Klíčové vlastnosti

Základem této karty je již zmíněný grafický čip AMD Radeon R9 390 vyráběný 28nm výrobním procesem. Grafické jádro je taktované na vysokých 1000 MHz a je napojeno na rychlé paměti GDDR5 s kapacitou 8 GB, které jsou taktovány na neuvěřitelnou frekvenci 6000 MHz, což je další skvělý parametr této karty. Komunikace mezi grafickým jádrem a pamětí probíhá po sběrnici o šíři 512 bitů. Tato karta nabízí plnou podporu inovovaného rozhraní DirectX verze 12. Samozřejmostí je široké spektrum možností připojení zobrazovacích zařízení v podobě konektorů 2x DVI, 1x HDMI a 1x DisplayPort.

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Produkt zatím nemá žádné recenze.