EVGA GeForce GTX 780 3GB DDR5 03G-P4-2781-KR od 16 555 Kč - Heureka.cz

EVGA GeForce GTX 780 3GB DDR5 03G-P4-2781-KR

Popis produktu

Parametry produktu

Rozhraní
PCI Express x16 3.0
Výrobce grafického čipu
nVidia
Grafický čip
GeForce GTX 780
Frekvence jádra
863 MHz
Velikost grafické paměti
3 GB
Typ grafické paměti
GDDR5
Šířka paměťové sběrnice
384 bit
DirectX
11,1
Typ chladiče
aktivní

Recenze

  Parametry produktu

  Rozhraní
  PCI Express x16 3.0
  Výrobce grafického čipu
  nVidia
  Grafický čip
  GeForce GTX 780
  Frekvence jádra
  863 MHz
  Velikost grafické paměti
  3 GB
  Typ grafické paměti
  GDDR5
  Šířka paměťové sběrnice
  384 bit
  DirectX
  11,1
  Typ chladiče
  aktivní

  Popis produktu

  Extrémně výkonná grafická karta EVGA GTX780 3GB (03G-P4-2781-KR)

  Společnost EVGA uvedla na trh žhavou novinku v podobě extrémně výkonné jednojádrové grafické karty. Karta využívá grafického čipu NVIDIA GeForce GTX 780 s výkonnou architekturou Kepler. Grafické výpočty obstará čip taktovaný na vysoké hodnoty a s možností dalšího přetaktování. Tato karta představuje extrémně výkonný model, který uspokojí jakéhokoli náruživého hráče.

  Vlastnosti grafického jádra

  Grafické jádro NVIDIA GeForce GTX 780 je vyráběno nejmodernějším 28 nm výrobním procesem, který umožnil vměstnat do jádra obrovské množství tranzistorů a obvodů a posunout opět výkon o stupeň výš. Současně s nárůstem výkonu, byly ovšem zachovány dobré provozní vlastnosti a 28nm výrobní proces má také velmi pozitivní vliv na skvělé možnosti taktování jádra.

  Moderní technologie NVIDIA PhysX a NVIDIA 3D Vision

  Díky podpoře technologie NVIDIA PhysX lze využít síly GPU k výpočtům fyziky ve hrách a tím zdokonalit zážitek z nich - není potřeba touto úlohou zatěžovat procesor počítače či dokupovat další speciální kartu. Karta je vybavena také technologií NVIDIA 3D Vision, díky které lze v kombinaci s monitorem podporujícím 3D zobrazení a speciálními 3D brýlemi zažít jedinečný zážitek při sledování třírozměrných filmů nebo her, a dostat se tak do nového 3D světa.

  Zapojení více karet pro úchvatné navýšení výkonu

  Díky podpoře technologie SLI budete moci zapojit více karet do jednoho systému a škálovat tím grafický výkon, podmínkou je kompatibilní základní deska. Grafická karta sama o sobě disponuje skvělým výkonem, ale při zapojení více těchto grafických karet získáte doslova dech beroucí výkon a žádná hra na plné detaily za předpokladu dostatečného výkonu i ostatních komponent nebude pro Váši počítačovou sestavu překážkou.

  Snadné taktování pomocí software EVGA OC Scanner X

  Grafickou kartu je možné snadno přetaktovat pomocí software EVGA OC Scanner X. Díky tomuto programu budete moci snadno a rychle provést nejrůznější úpravy výkonu grafické karty. Naleznete zde monitorovací a bechmarkové nástroje společně s možnostmi pro přetaktování.

  Klíčové vlastnosti

  Jádro čipu GTX 780 je taktováno na frekvenci 863 MHz a je vybaveno technologií která mu umožňuje přetaktování na frekvenci až 902 MHz. Grafické jádro je napojeno na 3 GB GDDR5 paměti, ta pracuje s taktem neuvěřitelných 6008 MHz efektivně a její propustnost je až 288.38 GB/s. Dalším pěkným parametrem je šířka paměťové sběrnice, ta má celých 384 bitů. Karta je určena pro moderní rozhraní PCI-Express 3.0 x16. Díky přítomnosti Display portu, HDMI a dvojici DVI rozhraní lze kdykoliv připojit zobrazovací zařízení.

  Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

  • Po vyše roku prichádza náhrada za legendárny High-end NVIDIE a musíme konštatovať, že je aj napriek vysokej cene skutočn...

   Zobrazit celou recenzi na pcnews.sk

  • Je vůbec možné porovnávat sestavené počítače s novými konzolemi? Na pomoc jim přichází novinka v podobě GeForce Experien...

   Zobrazit celou recenzi na www.svethardware.cz