Sapphire Radeon HD 6790 1GB DDR5 11194-00-20G

• , zakoupeno v Alza.cz

• Příznivá cena
    • Parametry mnohem dražších značek
    • Možnost více monitorů
    • Ani při zátěži větrák nehučí jak fén, chlazení je vyřešeno skvěle.
    • Ovladače z přiloženého disku blbly ve Win7.

Pro nenáročné hráče co chtějí hrát a ne komp kdovíjak tunit.
    Stalker COP, Far cry 2, Crysis 2, Call ofu Duty Modern Warfare, všechno jede bez sekání (- aspoň mě.)

• , zakoupeno v LOSAN

• Výkon při hrách se zvýšil na několikanásobek, chlazení je tiché, takže se nezvýšila hlučnost v PC skříni.
    • Rozhodující byla šířka sběrnice 256 bitů, která má za následek ohromnou propustnost, v kombinaci s pamětí 1Gb je tento komponent ideální pro náročné hráče nejnovějších her.
    • Grafická karta se musí napájet hned za pomoci 2 kabelů, kvůli tomu jsem si musel odpojit optickou mechaniku.

Tento produkt mne uchvátil výbornými parametry s nevysokou cenou, která rozhodně odpovídá kvalitě. Potřebuji rychlé a výkonné zařízení a to nyní mám. Nejsem sice studovaný expert v těchto záležitostech, ale jedno vím, že jsem jakožto náruživý hráč PC her nakoupil dobře, jelikož zlepšení herního výkonu bylo totiž nad moje očekávání.

Rozhraní
PCI Express x16 2.0

Grafická karta postavená na jádře ATI Radeon HD6790 osazená 1GB DDR5 pamětí, určená do slotu PCI-e 2.1. K připojení zobrazovacích jednotek slouží rozhraní DVI, DP a HDMI.

• , zakoupeno v Alza.cz

• Příznivá cena
    • Parametry mnohem dražších značek
    • Možnost více monitorů
    • Ani při zátěži větrák nehučí jak fén, chlazení je vyřešeno skvěle.
    • Ovladače z přiloženého disku blbly ve Win7.

Pro nenáročné hráče co chtějí hrát a ne komp kdovíjak tunit.

• Dobrá cena,tichý chod,moc se nehřeje,256bit sběrnice-slušný výkon ve hrách,hdmi...
    • Napájení 2x6pin-karta je v zátěži poměrně žravá,se 450w značkovým zdrojem mi nechtěla vůbec naskočit.Po koupi 550w jede bez problémů...

Za málo peněz poměrně dost muziky!Na hraní moderních her v běžném rozlišení bohatě stačí...

• nádherný obraz
    • velká kompatibilita
    • velký měděný chladič
    • tichý a regulovaný ventilátor
    • automatická regulace výkonu
    • úspora energie
    • vysoký takt pamětí
    • podpora 4 zobraz. zařízení najednou (víc jsem nezkoušel)
    • 2 DVI porty
    • HDMI i se zvukem
    • MiniDisplayPort pro nové monitory
    • možnost taktování (cca +250MHz) bez přehrátí
    • 256 bitová sběrnice
    • nízká cena
    • velmi široká - nevhodná pro malé skříně
    • zabere 2 sloty (brackety)
    • HDMI má větší prioritu než DVI

Tato grafika je už jedna z profesionálních, které doporučuji na hodně náročné grafické aplikace. Hry ve fullHD na nejvyšší detaily utáhne s 286 snímky za sekundu (fps) a filmy také. Hodí se hlavně pro hráče PC her a když pracujete s grafikou, ale jinak do kanceláře asi nemá smysl - dá se tam použít úspornější a levnější. Grafiku jsem vybíral podle šířky pam. sběrnice a tato ji splňuje. Za tuto cenu i vyšší seženete i takové, co nemají tak dobré parametry jako tato a proto ji doporučuji.

• , zakoupeno v LOSAN

• Výkon
    • Tichost chladiče
    • Design
    • HDMI

Tato grafická karta mě zaujala cenou a výkonem a vůbec mě nezklamala. Velice tichá a vykonná a za tu cenu je to nejlepší volba opravdu doporučuju. Mám 400w zdroj a grafická karta chce 500w a jede bez ohledu i když hraju náročné hry na nejvyšší detaily.