Sapphire Radeon HD 7770 OC Lite 1GB DDR5 11201-20-20G

za ty penize nic lepšího neseženete

• herni
    • )))

• v dané cenové třídě nic lepšího není

Grafika pro středně náročné uživatele odvádí skvělou práci a ve své třídě moc konkurentů nemá.

Rozhraní
PCI Express x16 3.0

Sapphire HD 7770 GHz OC Edition 1GB GDDR5

Sapphire uvedlo na trh herní grafickou kartu řady 7XXX, jde model HD 7770 GHz OC Edition 1GB GDDR5. Jedná se o kartu nižší střední třídy s nejnovější architekturou, která posouvá evoluční kartu jednoznačně kupředu. Grafický čip AMD Radeon HD 7770 je vyráběn novým 28nm výrobním procesem. Jádro je podobné jako 40nm, nicméně do nového se integrovalo více tranzistorů a obvodů. Díky podobné velikosti je i spotřeba víceméně stejná. Karta je vybavena moderními technologiemi v čele s AMD Eyefinity. Karta s označením OC patři do speciální taktované edice, která přináší větší takty jádra a pamětí a tím pádem také vyšší výkon.

AMD Eyefinity

Technologie AMD Eyefinity podporuje možnost zobrazení obrazu na více monitorů současně, dle modelu karty až šest. Maximalizuje tím Vaše zorné pole, ať už při hraní her, tak i při práci. Pokud poskládáte monitory v horizontální poloze, získáte neuvěřitelný obraz s vysokými zornými úhly, které využijete například při hrách, jako jsou letecké simulátory nebo automobilové závody. Tuto skvělou funkci využijete i při hraní akčních stříleček, kde budete vždy oproti Vašim spoluhráčům v předstihu, protože uvidíte více než oni. Své uplatnění AMD Eyefinity najde také u uživatelů, kteří chtějí využít své PC na maximum. Například brouzdat po internetu a zároveň mít puštěný film nebo zkrátka používat více oken najednou.

AMD HD3D

Technologie AMD HD3D vám umožní vychutnat si nejúžasnější možný zážitek - plnou podporu stereoskopického obrazu 3D s vysokým rozlišením. Tato metoda ukazuje dvojrozměrný obraz (filmy, hry, fotografie) ve formátu, který s pomocí kompatibilních obrazovek 3D, brýlí a softwaru navozuje iluzi trojrozměrného prostoru.

Klíčové vlastnosti

Základem této karty je již zmíněný grafický čip AMD Radeon HD 7770 vyráběný 28nm výrobním procesem. Grafické jádro je taktované na vysokých 1100 Mhz a je napojeno na rychlé paměti GDDR5 s kapacitou 1 GB, které jsou taktovány na neuvěřitelnou frekvenci 5000 MHz, což je další skvělý parametr této karty. Komunikace mezi grafickým jádrem a pamětí probíhá po sběrnici o šíři 128 bitů. Tato karta je určena pro nejnovější rozhraní PCI-E Express 3.0 x16. Nabízí plnou podporu rozhraní DirectX 11.1 a opravdu široké spektrum možností připojení zobrazovacích zařízení v podobě konektorů 1x DVI, 1x HDMI a 1x Displayport.

• -Cena
    • -Výkon
    • -PCI-e 3.0
    • -Pěkný design chladiče od Sapphire
    • -Malé rozměry
    • -Nízká spotřeba v klidu, v zátěži je také menší oproti jiným graf. kartám.
    • - v klidu nejde slyšet, hlučnost jako u každé GK je až v pořádné zátěži

Pří výběru grafiky jsem kromě ceny koukal také na výkon, hodně jsem používal stránky gpuboss.com, jsem rád, že jsem si vybral tuto kartu oproti původně zamýšlené HD6770. Hraji hlavně COD, Mafii, a chci zkusit BF 3 a 4, Max Payne. Opravdu je GK s vynikajícím poměrem cena/výkon a za ty prachy nic lepšího neseženete.

• Radeon HD 7770 předvedl v testech přesně to co jsme od něj očekávali. Příjemným zjištěním je pokrok, který AMD udělala v...

Zobrazit celou recenzi na diit.cz

• cena / výkon

za ty penize nic lepšího neseženete

• herni
    • )))

• v dané cenové třídě nic lepšího není

• Poměr cena výkon
    • Malé rozměry
    • Možná se najde něco časem

Na mém starém PC mi "umřela" GT 8800 a hledal jsem výkonově srovnatelnou kartu za rozumnou cenu. HD 7770 svůj úkol splnila na jedničku. V porovnání s GT 8800 má o něco málo větší výkon, prakticky však stejný. Za ty prachy dobrý kup, do nového PC bych si však nekoupil, šel bych po něčem výkonnějším.

• Utáhne všechny hry
    • cryssis 3 na hight a far cry 3 na full hd a v pohodě i battle fight 3 a hitman absolution a AC3
    • cena/výkon
    • při obřích vedrech se přehřeje stalo se mi to jedou(37 stupňů)

Velmi dobrá grafika sem sní nad míru spokojen a do jiné bych nešel.Doporučuji všem!!!
    cena/výkon
    DOPORUČUJI !!!!!!