Sapphire Radeon RX 580 NITRO+ 8GB DDR5 11265-01-20G

Grafický čip
Radeon RX 580
Frekvence jádra
1340 MHz
Frekvence jádra (Boost clock)
1411 MHz
135 mm

• 8GB
    • Cena /Výkon
  • , zakoupeno v CZC.cz

Velmi slušné teploty při zatížení, při taktech 1480mhz se karta nedostane přes 65 °c a není jí moc slyšet .

• , zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

Plně dostačující na hraní ve full HD rozlišení, tichá, momentálně (listopad 2018) opět v příznivé cenové relaci pod 7000,-.

Rozhraní
PCI Express x16 3.0
Výrobce grafického čipu
AMD
Grafický čip
Radeon RX 580
Frekvence jádra
1340 MHz
Frekvence jádra (Boost clock)
1411 MHz
43 mm
Hloubka
135 mm

Sapphire Radeon NITRO+ RX 580 – grafika, která drtí konkurenci

Grafická karta Sapphire Radeon NITRO+ RX 580 s 8 GB vlastní paměti GDDR5 nabízí enormní výkon pro komfortní zobrazení moderní herních titulů. Udržujte své gamingové PC v chodu a na neustále konkurenceschopné úrovni díky dedikované grafické kartě Sapphire Radeon NITRO+ RX 580.

Objevte kouzlo HDR zobrazení, vychutnejte si vysoké rozlišení, nekompromisní detaily, stabilní hladinu FPS a samozřejmě i virtuální realitu. Všechny klíčové technologie a prvky uspokojí náročné uživatele, kteří vyžadují hraní na mimořádné úrovni nebo v rámci e-sportovních akcí.

Mezi technologiemi nechybí VR Ready pro podporu virtuální reality, multigrafické zapojení AMD Crossfire nebo FreeSync pro plynulé zobrazení. Robustní větráky s dvojitým kuličkovým ložiskem v rámci chlazení Dual-X Cooling zajišťují efektivní airflow a současně nízkou hladinu hluku. Spolu s unikátním designem je zajištěna také dlouhá životnost a odolnost.

Sapphire Radeon NITRO+ RX 580

Radeon Chill

Radeon ReLive

AMD Eyefinity

Vulkan API

Grafická karta Sapphire Radeon NITRO+ RX 580 získala ocenění v recenzi na serveru PCTuning.cz. Odkaz na recenzi Zde

• 8GB
    • Cena /Výkon

• Vykon/cena
    • bezproblemovy chod
    • nizke teploty
    • neni slyset
    • neni to gtx 2080ti

Za tyto penize nejlepsi karta na trhu. Jeste lepsi je, koupit ji v bazaru

• , zakoupeno v CZC.cz

• , zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• poměr cena/výkon
    • tichá
    • skvělé chlazení
    • v sync
    • Je to docela "macek", někomu by se karta nemusela vejít do skříně.

Výborná GPU za pěknou cenu. Jsem spokojený ve všech směrech. Tichá, rychlá, na hraní ve FULL HD a při nastavení vysokých detailů nemá sebemenší problém.
    Karta výborně chladí, zatím jsem dosáhl max teploty 60°C v zátěži (Shadow of the Tomb Raider 2018).
    Mimo zátěž se větráčky netočí.

• , zakoupeno v BScom s.r.o.

• Hynix memory
    • Dual bios
    • Dobrý hashrate XMR/ETH
    • Timing už je složitější
  • , zakoupeno v Digitor.cz

• super

• -vysoký výkon - Battlefield 1 v rozlišení 2560x 1440 okolo 70fps (podle mapy)
    • -v zátěži drží frekvencí jádra stále na 1411 MHz
    • -vhodná pro 32" monitory v rozlišení 2K u kterých je stejná rozteč bodů jako u 24" monitoru ve full HD, skvělý herní zážitek doporučuji vyzkoušet.
    • -výborné a tiché chlazení, mimo zátěž pasivní v zátěží max 73 stupňů.
    • -dvakrát bios pro toho kdo chce snížit spotřebu
    • -paměť VRAM se zaplňuje až na 5,2 GB a tím odlehčuje výrazně paměti RAM až o 2 GB proti 1060 3GB, zrychlí starší počítač s málo RAM
    • -skvělé odladěné ovladače nepoznám rozdíl mezi DX11 a DX12 (u karty 1060 v DX12 výrazný propad fps)
    • -s free sync již nemusím být omezen vertikální synchronizaci a 60 fps
    • -vyšší spotřeba, pohybuje se od 135W do 175W
    • -větší rozměry, pozor do menších skříní je nutno předem změřit já jsem ale neměl problém
    • -free sync pouze ve windows okně, nepřišel jsem jak to nastavit pro celou obrazovku
    • - možnosti přetaktování jsou slabé - paměti nejdou ani na 8500 MHz

Koupil jsem tuto kartu na základě kladných recenzí na pctuning a ddworld. Před touto kartou jsem používal asi půl roku kartu MSI GTX 1060 3 GB se kterou jsem byl spokojen. Ale do druhého počítače jsem potřeboval kartu novou a začal jsem také používat větší 32 palcový monitor v rozlišení 2K 2560x 1440 proti původně 24" monitoru ve full HD. Také mne lákala technologie Free sync kterou GTX 1060 nemají. Musím napsat, že mne karta RX 580 v ničem nezklamala a jsem s ní velmi spokojen. Hraji Battlefield 1 na monitoru HP 32" 70Hz při ultra detailech s free sync a je to skutečně skvělý herní zážitek. Trochu jsem se obával vysoké spotřeby ale nebýt to tolik v recenzích připomínáno ani bych nevěděl, že má karta vyšší spotřebu. Rozdíl pozoruji jen když dám ruku k zadnímu větráku a cítím o něco vetší teplo něž s GTX 1060. PC skříň mám obyčejnou midi tower Eurocase ML X611 s jedním zadním 120 mm ventilátorem, procesor i5 6500 s box chladičem a bez problému s přehříváním. Karta je naopak proti minulé kartě tišší protože se ventilátory mimo zátěž netočí a v plné zátěži mají nižší otáčky.
    Výborná karta která poslouží do příchodu VEGA a 4K ale to bude o jiných penězích.

• Klady: + solidní výkon, který stačí na většinu v rozlišením nižším než 4K + lušné navýšení taktů oproti referenční RX ...

Zobrazit celou recenzi na pctuning.tyden.cz